Ardahan
Odamızdan Haberler

ARDAHAN TSO'DAN E TİCARET VE E İHRACAAT EĞİTİMİ

  • 01.08.2019
  • ATSO

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, TOBB ve E Ticaret Merkezi işbirliğinde Üyelerimizin dijital dünyada iş yapabilme ve E-ticaret Ekosisteminin sağlayacağı konularda farkındalığı arttırmak üzere Dijital Dönüşüm, E-Ticaret ve E-İhracat eğitimi düzenlendi.
Seminere eğitimci olarak; E-Ticaret Merkez Genel Müdürü Mehmet Erdemi, 3GEN Teknoloji CEO´su Engin Özgen katılırken odamız adına Yönetim Kurulu Başkanı Çetin DEMİRCİ ve Genel Sekreter Aşkın KIZILKAYA katıldı.

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) dijital dünyada iş yapabilme ve e ticaret ekosisteminin sağlayacağı faydaların farkındalığını artırmak amacıyla TOBB ve E Ticaret Merkezi işbirliğinde ‘’Dijital dönüşüm, e ticaret ve e ihracat' eğitimi düzenlendi.

Bu kapsamda ATSO'da düzenlenen eğitimde, e ticaret ekosistemi ve dijital dünyanın ince çizgilerinden verimli ve sürdürülebilir bir iş modeli yaratmaya kadar birçok konu ele alındı. Eğitim E ticaret Merkezi Direktörü Mehmet Erdemi e ticaret ödeme yöntemleri, kargo ve lojistik entegrasyonları e ticaret vergi mevzuatı, mali işler yönetimi, e ticaret hukuku e ticaret personel ihtiyacı ve insan kaynakları yönetimi CRM ve müşteri ilişkileri yönetimi ürün fotoğrafları ve web için görsel optimizasyon konularını işledi.
3 Gen Teknoloji CEO'su Engin Özgen, dijital dönüşüm, e-uygulamalar ve bulut sistemleri, kategori ve ürünlere göre ulusal ve uluslararası satış platformları seçimi e-ihracat ve e-ticaret için dijital ürün bilgisi oluşturma - entegrasyonlar, ulusal ve uluslararası pazaryerleri e-ihracat saha operasyonu, depo ve iptal/iade yönetimi konularında bilgilendirerek katılımcıların sorularını yanıtladı.

Eğitimde söz alan Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin DEMİRCİ ise, dijital kavramın gelişen dünyada önemli bir yer aldığını ifade ederek, gittikçe küçülen pazarda dijital yatırımların hem maliyet hem de zamandan tasarruf sağladığını belirtti.


  • ARDAHAN TSO'DAN E TİCARET VE E İHRACAAT EĞİTİMİ
  • ARDAHAN TSO'DAN E TİCARET VE E İHRACAAT EĞİTİMİ