Ardahan
Odamızdan Haberler

BAŞKAN DEMİRCİ'NİN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA MESAJI

  • 09.11.2023
  • ATSO

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası  Başkanı Çetin Demirci, milletinin ve vatanının bağımsızlığı için girdiği her mücadeleyi askeri ve siyasi dehasıyla zaferle taçlandıran, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Demirci mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Askeri ve siyasi dehasıyla Türk ve dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 85. yılında özlem, minnet ve saygıyla anıyorum.

Milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıyla çıktığı zorlu yolda, milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal Mücadelemizi Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırmıştır. Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'en büyük eserim' olarak adlandırdığı Cumhuriyetimizi, kardeşlik, birlik ve bütünlük ruhunu korumak  azim ve kararlılıkla sonsuza kadar koruyacaktır.

Büyük komutan, devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bin yıldır bu toprakları bizlere vatan yapmak için mücadele eden tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin aziz hatıraları milletimizin kalbinde hep yaşayacaktır. Kendisinin emaneti olarak Cumhuriyetimizi ilelebet yaşamak, yaşatmak, geliştirmek, güçlendirmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatan uğruna canlarını hiç düşünmeden veren kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi, dava ve silah arkadaşlarını, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha özlem, minnet ve saygıyla anıyorum."

  • BAŞKAN DEMİRCİ'NİN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA MESAJI