Ardahan
Odamızdan Haberler

02Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan Ticaret ve Ekonomi Bakanlarının Katılımıyla Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan VI. İş Forumu, 14 Aralık 2021, Bakü


Sayın Üyemiz,
T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve DEİK organizasyonunda 2012 yılından itibaren Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan’ın çeşitli şehirlerinde gerçekleştirilen Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan İş Forumlarının (TAGİF) altıncısının 14 Aralık 2021 tarihinde Bakü’de yapılması planlanmaktadır.

Söz konusu İş Forumuna T.C. Ticaret Bakanı Sayın Mehmet Muş, Gürcistan Cumhuriyeti Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Sayın Natela Turnava, Azerbaycan Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Sayın Mikayil Cabbarov’un yanı sıra üç ülkenin iş dünyası örgütlerinin yöneticileri ve iş insanları katılacaktır.

Girişimcilere önemli iş fırsatları sunan Azerbaycan ve Gürcistan’da pazar payımızın arttırılması ve adı geçen ülkelere yönelik yeni iş birliği imkanlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek İş Forumu kapsamında üç ülke girişimcileri arasında ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesi öngörülmektedir. Etkinliğin taslak programı ekte sunulmakta olup, üç ülkeden katılımcı heyet listeleri ve programa ilişkin güncellemeler, katılım teyidi veren firma temsilcilerine bilahare iletilecektir.

Bahsi geçen etkinliğimize katılmayı arzu eden üyelerimizin en geç 8 Aralık 2021, Çarşamba günü mesai bitimine kadar bağlantı üzerinden online kayıt yapmaları gerekmektedir.

Ayrıca, etkinlik çerçevesinde üç ülkeden firma ve kuruluşlar arasında iş birliği anlaşmalarının imza töreni planlanmakta olup, karşı taraftan muhatapları ile mutabık kalarak imza töreninde yer almak isteyen firma temsilcilerinin DEİK/ Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Bölge Direktörlüğümüz (Lenura Özsaraç, tel.: 90212 3395059, e-posta: lozsarac@deik.org.tr) ile iletişime geçmeleri önem arz etmektedir.


https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1343/17658
Okunma Sayısı: 100
resim